Co to jest szampon w kostce?

Zasadniczo szampon w kostce jest alternatywną formą zwykłego szamponu. Różnica polega na tym, że ten pierwszy jest stały i podobny do twardego mydła, natomiast ten drugi jest płynny. Oba szampony są jednak takie same pod tym względem, mycia włosów i skóry głowy, a następnie nawilżają, odżywiają i wygładzają włosy dzięki zawartym w składzie składnikom aktywnym. Główną zaletą szamponu w kostce jest to, że może być pakowany w ekologiczne papierowe pudełka lub przechowywane bez opakowania. Wiele płynnych szamponów sprzedawanych jest wyłącznie w plastikowych opakowaniach, co nie jest przyjazne dla środowiska. Szampony w kostce można przechowywać w mydelniczce lub, jak niektóre są w zestawie ze sznurkiem, powiesić w suchym miejscu w łazience.

Stylowe szampony – moda powraca

Wybór alternatyw dla kosmetyków drogeryjnych to świadoma decyzja, którą każdy może podjąć, aby zmniejszyć ilość odpadów i zapobiec ich wpływowi na zmiany klimatu. Styl życia zero zbędnego zaśmiecania nie tylko zmniejsza ilość odpadów, ale także poprawia jakość skóry i włosów.

Jaka jest różnica między szamponem w kostce a w płynie

  1. Po pierwsze, istnieją różnice w ilości, obszarze i gospodarce. Sto gram szamponu stałego jest odpowiednikiem trzech plastikowych butelek szamponu płynnego. Dzieje się tak dlatego, że do produkcji płynu zużywa się dużo wody.
  2. Po użyciu szamponu w kostce należy je umieścić w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym miejscu, aby zapobiec ich stopieniu lub rozpadowi. Inaczej nam się wymydli.
  3. Kolejną różnicą jest pH szampon w kostce mają wyższe pH niż te w płynie.
  4. Kolejną różnicą jest to, że płynne szampony zawierają wiele substancji chemicznych i szkodliwych składników, które na dłuższą metę nas podrażniają i powodują zapalenie skóry, alergie, łuszczenie się skóry, swędzenie i łupież. Dlatego w szamponach w kostce często stosuje się naturalne środki powierzchniowo czynne.

Szampon w kostce – jak go stosować?

Szampon w kostce jest mniej skomplikowany w użyciu niż zwykły szampon. Zanim rozpoczniesz proces mycia szamponem w kostce, zmocz włosy. Zaraz po tym, pocieraj kostki wilgotnymi dłońmi, tworząc pianę, którą następnie nakładasz na skórę głowy. Wmasować delikatnymi okrężnymi ruchami, a następnie spłukać resztę pianki. W przypadku krótkich włosów, wetrzyj kostki bezpośrednio we włosy. Pamiętaj, aby nie stosować zbyt mocnego nacisku, aby nie podrażnić wrażliwej skóry głowy. Jeśli masz silną reakcję skóry głowy, polecana jest również metoda na kubeczek: włóż kostki do kubka lub słoika z wodą, spłucz i nałóż szampon na wilgotne włosy. Minimalizuje to bezpośredni kontakt szamponu ze skórą. Po użyciu należy zawsze wytrzeć do sucha.