Szafa przesuwna z lustrem jako mebel uniwersalny.

Szafa przesuwna z lustrem do garderoby.

Szafa przesuwna jako mebel zabierający bardzo mało przestrzeni, a jednocześnie funkcjonalny i pojemny to coraz częstsze wyposażenie wielu mieszkań. Zarówno tych małych, gdzie każdy skrawek miejsca jest na wagę złota, jak i większych urządzanych z zamysłem skandynawskiego stylu o ogromnych pustych przestrzeniach. Jeszcze lepszym pomysłem dla optycznego powiększania miejsca jest szafa przesuwna z lustrem. Lustro jest ciekawym rozwiązaniem wizualnego zwiększenia powierzchni, jak i możliwością nadania mu jasności, szczególnie gdy zamontowane mamy słabe oświetlenie lub pomieszczenie jest wyjątkowo ciemne ze względu na brak okna. Takie są najczęściej garderoby, jeżeli mowa o nich w sensie oddzielnego pomieszczenia. Szafa przesuwna do garderoby już od lat jest jednym z często stosowanych pomysłów, gdyż mieści w sobie wyjątkowo dużo rzeczy, a jednocześnie minimalizuje ilość potrzebnego miejsca zarówno, jeżeli chodzi o metraż, jak i ewentualną przestrzeń potrzebną do ich otwierania.

Szafa przesuwna z lustrem do pokoju nastolatki.

Pokoje najmłodszych członków rodziny nie są zazwyczaj szczególnie wielkimi pomieszczeniami. Szafy przesuwne oszczędzają miejsce, mając jednocześnie wyjątkowo dużą pojemność. Tego typu mebel idealnie wpasowuje się w gust młodych ludzi. Szafa przesuwna ma zazwyczaj prosty design i pozwala na „upchnięcie” w niej dużej ilości przedmiotów w sposób, jaki zazwyczaj robią to roztrzepane nastolatki. Ale to nie wszystko. Szafa przesuwna z lustrem w młodzieżowym pokoju może okazać się strzałem w dziesiątkę ze względu na to, o co nastolatki dbają najbardziej. Mogą do woli przebierać się, wypróbowywać nowe stylizacje, jak i spędzać godziny, robiąc makijaż i przygotowując się do wyjścia, bez potrzeby korzystania z innych pomieszczeń w celu sprawdzenia, czy dobrze wyglądają. Pamiętajmy jednak tutaj o jednym. Szafa przesuwna z lustrem nie będzie dobrym pomysłem w pokoju małych dzieci, czy takich, które rozpiera energia i mogą swoim zachowaniem wpaść na szklaną taflę.

Szafa przesuwna z lustrem w łazience.

Łazienka jako miejsce zarówno dla dbania o podstawowe potrzeby, jak i pomieszczenie do relaksu po stresującym dniu, nie jest zazwyczaj olbrzymim pomieszczeniem. W przypadku modernistycznego jej urządzania szafa przesuwna lustrem w łazience jest świetną opcją. Pozwala ona, zabierając niewielkie ilości miejsca przechowywać ręczniki, kosmetyki, środki czyszczące, a wszystko to poza zasięgiem wzroku podczas codziennego korzystania, jak i uchronione przed wilgocią. Lustro na froncie szafy przesuwnej doda jasności pomieszczeniu, a w przypadku jasnych kafelków na ścianach wzmocni poczucie pewnej sterylności, której wielu z nas wymaga od tego typu pomieszczenia.