Sprzedaż mieszkań na Białołęce ciągle rośnie

Białołęka to dzielnica Warszawy. Powstał 1 stycznia 2002 r. z dawnej Białołęki i trzech gmin wiejskich otaczających Warszawę. W 2010 roku liczy 109 750 mieszkańców.

Białołęka – dostępne mieszkania na sprzedaż

Białołęka to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. W 2002 roku jego populacja wynosiła tylko 54 000, ale od tego czasu wzrosła ponad dwukrotnie. Gmina jest nadal w dużej mierze rolnicza, a znaczną część jej obszaru zajmują pola uprawne i lasy. Jednak w ostatnich latach powstało kilka nowych osiedli mieszkaniowych, a populacja będzie nadal rosła.

Średnia cena mieszkań i apartamentów na Białołęce w ostatnich latach systematycznie rośnie. W 2010 r. średnia cena wynosiła 4500 zł za metr kwadratowy (ok. 1200 USD za metr kwadratowy). To znaczny wzrost w porównaniu ze średnią 3200 zł za metr kwadratowy (ok. 850 USD za metr kwadratowy) w 2006 roku.

Przyczyn wzrostu cen mieszkań i apartamentów na Białołęce jest kilka. Po pierwsze, dzielnica staje się coraz bardziej popularna wśród rodzin, które szukają więcej przestrzeni niż mogą znaleźć w centrum miasta. Po drugie, rozwój nowych osiedli powoduje wzrost cen. I wreszcie gmina ma skorzystać z planowanej drugiej linii warszawskiego metra, która połączy Białołękę z centrum miasta.

Zastanawiasz się nad kupnem lub sprzedażą mieszkania na Białołęce?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mieszkania lub mieszkania na Białołęce, teraz jest na to dobry moment. Ceny prawdopodobnie będą nadal rosły w nadchodzących latach, więc możesz zauważyć dobry zwrot z inwestycji.

Białołęka to dzielnica Warszawy, stolica Polski. Powstał 1 stycznia 2002 roku, kiedy połączono najbardziej wysunięte na wschód dzielnice Warszawy – Bielany i Wawer. Białołęka ma powierzchnię 36,6 km2 i zamieszkuje 133 430 (2012).

Białołęka to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. W 2002 roku jego populacja wynosiła tylko 60 000, ale do 2012 roku wzrosła ponad dwukrotnie do 133 430. Gmina położona jest we wschodniej części miasta, za Wisłą. Od zachodu graniczy z gminami Bielany, od południa Wawer i od północy Rembertów.

Nazwa „Białołęka” oznacza po polsku „białą łąkę”. Obszar był pierwotnie terenem rolniczym, ale w latach 60. i 70. został przekształcony w strefę przemysłową. Dziś Białołęka to prężnie rozwijająca się dzielnica mieszkaniowa z wieloma nowymi osiedlami.

Większość mieszkańców Białołęki to młde rodziny mieszkające w sprzedawanych tam mieszkaniach

Większość mieszkańców Białołęki to młode rodziny z dziećmi. Gmina posiada liczne parki i tereny zielone, a także dobre połączenia komunikacyjne z resztą Warszawy.

Jeśli szukasz mieszkania lub apartamentu w Warszawie, Białołęka to świetna opcja. Ceny tutaj są na ogół niższe niż w innych częściach miasta, a do wyboru jest wiele nowych rozwiązań. Niezależnie od tego, czy szukasz kawalerki, czy przestronnego domu rodzinnego, na Białołęce znajdziesz to.