Montaż hal stalowych to złożony proces

Proces obejmuje montaż sekcji hali, skręcanie ich ze sobą i połączenie hali z belkami nośnymi. Chociaż montaż hal stalowych jest procesem ręcznym, nowa technologia to ułatwia. Montaż hal stalowych jest atrakcją targową i często demonstruje umiejętności pracowników.

Co obejmuje montaż hal stalowych?

Proces montowania hal stalowych obejmuje montaż sekcji hali, skręcanie ich ze sobą i połączenie hali z belkami nośnymi. Każda sekcja hali to ogromny kawałek metalu ważący ponad dziesięć tysięcy funtów. Aby zainstalować stalową sekcję hali, pracownik musi ją podnieść, ustawić i przykręcić do belek nośnych. hale w przekroju muszą być dokładnie wyrównane z otworami w belkach nośnych. Cały proces instalacji może potrwać do trzech godzin i wymaga specjalnego przeszkolenia. Montaż hali stalowej obejmuje montaż sekcji hali, śrub i łączników. Każda sekcja hali ma kilka łączników, które łączą ją z belkami nośnymi i łączą z innymi sekcjami. Złącza obejmują podkładki płaskie, wsporniki kątowe lub wsporniki kwadratowe. Śruby łączą ze sobą sekcje i obejmują płyty śrubowe, śruby sześciokątne lub śruby kwadratowe. Postęp technologiczny zwiększył szybkość montażu budynków stalowych. Nowa technologia umożliwia pracownikom instalowanie hal stalowych w oczekiwaniu na dostarczenie zestawu śrub od producenta. Pracownicy używają tej metody do szybkiego montażu stalowych budynków na targi lub inne wydarzenia.

Dziwne twierdzenia części specjalistów

Niektórzy twierdzą, że montaż hali stalowej jest łatwy do wykonania. Praca fizyczna jest prosta i nie wymaga zaawansowanych narzędzi ani sprzętu. Montaż hal stalowych nie wymaga specjalnego przeszkolenia ani doświadczenia, ponieważ wszyscy pracownicy codziennie montują ten sam typ budynku. Ponadto montaż hal stalowych jest procesem jednorazowym, ponieważ wszystkie sekcje przechodzą przez ten sam proces montażu, zanim zostaną zastosowane w budynkach.

Niezbędny element procesu budowy

Pomimo swojej złożoności, dla wielu osób montaż hal stalowych jest niezbędnym elementem procesu budowlanego. Praca fizyczna związana z montażem budynków nie wymaga zaawansowanych narzędzi ani sprzętu, ponieważ wszyscy pracownicy każdego dnia montują budynki w ten sam sposób. Dodatkowo montaż hal stalowych jest potrzebny tylko raz przed końcem okresu eksploatacji każdego budynku, więc nie ma potrzeby powtarzania prac w tym dniu. Bez montażu hal stalowych wielu rzemieślników miałoby problem z terminowym montażem swoich budynków i w rezultacie straciłoby klientów.