Dobre monitory gamingowe, są niezbędne

Gry wideo to fenomen na skalę światową, który z roku na rok dynamicznie się rozwija. Wielu graczy gra na komputerach PC i przenośnych konsolach do gier, ale niektórzy grają na dedykowanych konsolach do gier. Robią to prywatnie (hobbistyczne), jak i zawodowo. Aby zaspokoić to zapotrzebowanie, opracowano wysokiej klasy sprzęt do gier z wysokiej klasy monitorami do gier. Gracze muszą wiedzieć, jak wybrać odpowiedni monitor do gier dla swoich potrzeb.

Czego gracze szukają?

Gracze eksperymentują z różnymi urządzeniami i metodami, aby uczynić grę przyjemniejszą. Bardzo ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, gdy chcemy zacząć grać, jest monitor. Gracze powinni rozpatrywać monitor pod kątem m.in.:

  • Wielkość ekranu.

  • Rozdzielczość, jaką posiada ekran.

  • Częstotliwość odświeżania obrazu.

Na ekranie monitora wyświetlana jest grafika, tekst i inne informacje niezbędne do gry

Jednak wielu graczy woli większy monitor, aby móc wykonywać wiele zadań podczas gry. Większe monitory dają graczom więcej miejsca do gry bez nadwyrężania oczu. Ponadto większe monitory mają wyższą rozdzielczość i przejrzystość niż mniejsze, więc wyglądają lepiej. Inne pożądane cechy monitorów dla graczy to częstotliwość odświeżania 144 Hz lub wyższa oraz szeroka gama kolorów. Gracze powinni też zastanowić się, jaki ekran chcą mieć w swoim monitorze — TN czy IPS. Ekrany TN są tańsze od ekranów IPS, ale brakuje im kątów widzenia i dokładności kolorów. Gracze ze słabym wzrokiem mogą też preferować ekrany IPS, które pozwalają oglądać ten sam obraz pod różnymi kątami bez zniekształceń. Inne cechy, których należy szukać w monitorze do gier, to szerokie kąty widzenia i łatwa regulacja jasności. Proporcje 16:9 zapewniają szerokie pole widzenia i łatwą widoczność w ciemności, a cechą preferowaną przez wielu graczy w monitorach 3D jest możliwość jednoczesnego przechodzenia pomiędzy wieloma widokami na ekranie. Ułatwia to eksplorację różnych części świata gry przed bezpośrednim zaangażowaniem wrogów; niektóre monitory 3D pozwalają na obracanie różnych kątów widzenia, dzięki czemu można zobaczyć swoją postać ze wszystkich kątów jednocześnie. W grach walki przełączanie się między postaciami może pomóc w szybkim wygraniu. Wybór monitora do gier to duża decyzja, która wpłynie na sposób, w jaki grasz w gry przez wiele lat. W zależności od potrzeb możesz chcieć ekranu IPS lub TN o szerokich kątach widzenia i wysokiej częstotliwości odświeżania, a także możliwości 3D. Istnieje również wiele opcji, jeśli chodzi o rozmiar, rozdzielczość i możliwości 3D. Ostatecznie wybór monitora będzie zależał od tego, co najbardziej Ci odpowiada, biorąc pod uwagę konkretne potrzeby i preferencje.