Co to jest serum i czy nadaje się do stosowania na dłonie?

Serum to skoncentrowane produkty bogate w składniki aktywne (trzy razy więcej niż kremy), które energetyzują skórę. Jego łagodna, lekka i delikatna konsystencja pozwala na szybkie wniknięcie w naskórek.

Innowacyjne serum do rąk

Skóra na dłoniach jest szczególnie delikatna. Szorstkie i hałaśliwe życie codzienne w ciągu dnia może pozostawić skórę uszkodzoną, osłabioną i suchą, powodując ucisk i drobne bóle na dłoniach. Tym bardziej, jeśli jesteś w trakcie leczenia nowotworowego, np. chemioterapii lub terapii celowanej, co automatycznie sprawia, że Twoje dłonie są bardziej podatne na wysuszenie. Z tego powodu ważne jest, aby te szczególnie delikatne miejsca potraktować odżywczym kremem do rąk. Serum do rąk nawilża, odżywia, rozjaśnia istniejące przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Formuła oparta na naturalnym oleju szybko i całkowicie wnika w skórę, nie pozostawiając tłustego filmu na dłoniach.

Dlaczego potrzebna jest pielęgnacja dłoni?

W ciągu dnia Twoje dłonie są zdane na łaskę pogody, różnych powierzchni i produktów, z którymi stykają się każdego dnia. W związku z tym Twoje dłonie są narażone na duży stres i wymagają szczególnej pielęgnacji. Wynika to z faktu, że skóra na dłoniach jest również bardzo cienka – prawie tak cienka jak na twarzy. Jest tylko kilka gruczołów łojowych i bardzo mało tkanki tłuszczowej lub podskórnej. To sprawia, że są podatne na przesuszenie, a zwłaszcza szybkie starzenie się (co ostatecznie prowadzi do zmarszczek i plam).

Porady dla bardzo suchych rąk

Przyczyn szorstkich dłoni jest wiele i zazwyczaj niełatwo jest o nie zadbać. Dlatego specjalne serum do dłoni dla bardzo suchych i spierzchniętych dłoni może pomóc przywrócić równowagę między zaburzonym wydzielaniem sebum a regulacją wilgotności. Istnieje wiele różnych przyczyn bardzo suchych dłoni. Oprócz złej lub niewłaściwej pielęgnacji dłoni, rolę mogą odgrywać również czynniki wewnętrzne, takie jak predyspozycje genetyczne. Jednak ciągły stres może również wpływać na Twoją cerę i powodować zmiany fizyczne i psychiczne, które mogą uniemożliwić prawidłowe działanie najlepszych produktów kosmetycznych i reżimów urody.

Czy potrzebujesz więcej niż jedno serum do rąk?

Tak i nie. To zależy od potrzeb Twoich dłoni. Z jednej strony niektórzy ludzie nie potrzebują więcej niż jednego serum, ponieważ chcą rozwiązać konkretny problem. Ale z drugiej strony, niektórzy chcą leczyć kilka problemów jednocześnie i potrzebują produktów, które zawierają te rozwiązania.